Aktualitet

E prekur nga Covid, pas lindjes para kohe, vdes 24-vjeçarja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:00 - 01/10/21 |
Opi Nion

Një 24-vjeçare ka humbur jetën këtë të premte në një spital turk ku ishte dërguar për mjekim të specializuar, pasi ishte infektuar me Covid-19.

Sipas news 24 e reja është infektuar gjatë shtatzënisë së saj, ku për shkak të gjendjes shëndetësore mjekët vendosën që të bëjnë lindje të parakohshme, por gjendja e saj u përkeqësua dhe u transportua drejt Turqisë.

Lajmi i vdekjes së saj është konfirmuar nga familjarët ditën e sotme./Opinion.al

Pas