Aktualitet

E përplasi makina, humb jetën 10-vjeçarja në Bulqizë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:06 - 18/04/21 |
Opi Nion

Një aksident i rëndë është regjistruar këtë të dielë në Bulqizë. Mësohet se një automjet ka përplasur një grua dhe një vajzë të mitur.

10-vjeçarja nuk mundi t’iu mbijetonte plagëve të marra dhe ka ndërruar jetë në spitalin e Bulqizës, ndërsa këmbësorja tjetër me iniciale Sh.Sh. është duke marrë kujdes shëndetësor.

Në vendngjarje kanë shkuar forca të shumta policore dhe kanë shoqëruar drejtuesin e makinës, për ta pyetur në lidhje me rrethanat e aksidentit.

Ndërkohë vijojnë hetimet për zbardhjen e ngjarjes./Opinion.al

Pas