Kronikë

E përplas makina, ndërron jetë i moshuari në Durrës


               Publikuar në : 10:34 - 22/08/19 |
Opi Nion

Një 77-vjeçar ka ndërruar jetë pasi është përplasur nga një makinë në rrugën Durrës–Spitall/.

Mësohet se makina drejtohej nga 22-vjeç K. Gj., i cili është arrestuar nga policia.

I moshuari pas aksidentit është transportuar për në spitalin e në Spitalin e Traumës, por nuk ka mundur tu mbijetojë plagëve të marra nga përplasja.

Ndërkohë, policia po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit./ Opinion.al E.Xh.

 “Më datë 21.08.2019, u arrestua në flagrancë shtetasi K. Gj., 22 vjeç, banues në Durrës, pasi në rrugën Durrës – Spitallë, duke drejtuar mjetin tip “Peugeot” ka aksidentuar dhe më pas ka ndërruar jetë në spitalin e traumës Tiranë shtetasin Z. A., 77 vjeç, banues në Durrës.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme për veprën penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor” parashikuar në nenin 290/2 të Kodit Penal”, thuhet në njoftimin e policisë./ Opinion.al E.Xh.

Pas