Kronikë

“E përdornin në hotele”, Shkëlzen Buci tregon klipin ku u shfaq Eglantina


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:38 - 10/09/20 |
Opi Nion

Të tjera detaje janë zbardhur në lidhje me jetën e 23-vjeçares Eglantina Buci para se të vritej. Në lidhje me vrasjen e saj është akuzuar si autor vëllai i saj Shkëlzen Buci, dhe babai i saj, Faik Buci në rolin e organizatorit të vrasjes.

Shkëlzen Buci ka folur nga burgu për “News24”. Ai është shprehur se motra e tij trafikohej dhe se konsumonte drogë.

Shkëlzen Buci deklaroi se gjatë kohës kur mendohej se ishte në qendrën e Rehabilitimit në Lizën, dhe se motrën e tij e kishin parë dhe një videoclip të këngëtarit Murat Gjoniku.

“S’kemi lënë zyrë, derë pa trokitur. Nuk është e vërtetë që s’kemi trokitur. Lërë ça thotë policia. Kam dëshmitarë qendrën e Rehabilitimit në Linzë. Ajo ishte e droguar. Përfundoi atje. E mbanin sa në një hotel në tjetrin. E merrte njëri, e linte tjetri. E kishin bërë leckë. E mori policia, e qëndroi atje. Qëndroi ose 6 muaj, ose 8 muaj. Këtë dua dhe unë të di, se kush e nxori nga ajo qendër. S’më dhanë asnjë informacion, më thoshin; është sekret. Çdo të hënë i çonim ushtrime e rroba. Kur shkuam atje na thanë; është larguar. E kemi parë në një videoklip të Murat Gjonikut duke kënduar. Shkuam në polici, në komisariatin nr.6. Erdhi ajo, ndenji 5-6 orë dhe iku. Unë nuk e kam takuar, në telefon kemi folur. Ajo më tha: “Jam fejuar do iki në Itali”.”, pohoi Shkëlzen Buci nga burgu, ku po kryen një dënim për një vrasje në vitin 2017./ Opinion.al

Pas