Kronikë

Vrasja e kreut të njësisë Kotë, arrest me burg për tre autorët


               Publikuar në : 10:53 - 15/06/19 |
Al Do

Gjykata e Vlorës ka dhënë sot masën ‘arrest me burg’ për tre të arrestuarit e vrasjes së kreut të Njësisë Administrative Kotë, Argjil Gjoka.

Të arrestuar për këtë ngjarje janë Arif Bejtja, Namik Bejtja dhe Jaçe Bejtja. Mbi ta rëndon akuza “Vrasja në rrethana të tjera cilësuese” kryer në bashkëpunim dhe “Mbajtja pa leje e armëve dhe municioneve luftarake”.

Në lidhje me këtë ngjarje është shpallur në kërkim edhe një shtetas 32 vjeçar banues në Vlorë.

Argjil Gjoka mbeti i vrarë me plumb në gjoks në fshatin Petë të Selenicës pasi ndërhyri për të shuar një konflikt. /Opinion.al

Pas