Kryesore

E fundit/ Anulohet vendimi, nuk do të ketë rritjen të tarifave dentare


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:07 - 08/02/19 |
b.f

Nuk do të ketë rritje të çmimeve të shërbimeve dentare, ndryshe nga sa u vendos në muajin dhjetor nga Asambleja Kombëtare e Urdhërit të Stomatologëve.

Vendimin e ka marrë dje, Asambleja e Urdhërit të Stomatologëve.

Sipas Presidentit të këtij Urdhëri, Nikoll Deda, vendimi është marrë në formë unanime nga të 34 anëtarët.

Vendimi për rritjen e çmimit të tarifave dentare u mor me 14 dhjetor dhe shkaktoi përplasjen me Ministrinë e Shendëtësisë.

Ky dikaster pasi u vu në dijeni të vendimit, e quajti atë nul dhe se do të kërkonte rrëzimin e tij. DL.

 

Pas