Kronikë

“Dyshoja se më tradhtonte”,çfarë tha në polici autori i vrasjes së motrave


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:44 - 31/12/20 |
Opi Nion

Motive xhelozie duket se kanë çuar 59-vjeçarin Përparim Ademi në vrasjen e bashkëjetueses dhe motrës së saj paraditen e 31 Dhjetorit. Vrasja është kryer brenda banesës, ku kanë mbetur pa jetë, si pasojë e sulmit me kallashnikov, Zhaneta Metani dhe Kristina Bardhi. I pranishëm në skenën e krimit ka qenë edhe fëmija i njërës prej viktimave.

Autori i ngjarjes është arrestuar nga policia, ndërsa burime për Abc neës, bëjnë me dije se Përparim Ademi ka deklaruar se kishte vendosur të dorëzohej vetë në në polici.

“Vrasjen e kam bërë për motive xhelozie, dyshoja se më tradhtonte, u nisa për tu vetëdorëzuar në polici”, mësohet se ka thënë ai përpata policisë.

Ademi është shqiptar nga Maqedonia e Veriut dhe mësohet se bashkëjetonte me njërën prej motrave./Opinion.al

 

 

 

Pas