Sport

Dyshimet për trukime, UEFA nis hetimet për skuadrën e Superligës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:55 - 07/01/19 |
b.f

Nuk kanë fund problemet për skuadrën e Luftëtarit.

Sikur të mos mjaftonin problemet financiare, klubi gjirokastrit ka përfunduar në lupën e UEFA-s, me organin më të lartë të futbollit Evropian që dyshon se bluzinjtë kanë fiksuar rezultatin e dy takimeve. Në fokusin e UEFA-s është ndeshja e Europa League kundër letonezëve të Ventspils.

Kundër tyre, bluzinjtë e humbën ndeshjen e parë me shifrat e thella 5-0, me golat të cilët u shënuan të gjithë në pjesën e parë. Ndërkohë, ajo që ngjall më shumë dyshime është takimi i kthimit, i përfunduar 3-3, ku përmbysjet dhe ripërmbysjet e rezultatin ishin të pranishme.

Pas