Kronikë

Dyshime për drogë, shoqërohen 30 punonjës të sigurisë së Portit të DurrësitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:15 - 17/07/22 |
Opi Nion

Policia ka shoqëruar gjatë orëve të natës 30 punonjës të sigurisë dhe punonjës të terminalit në portin e Durrësit.

Shoqërimi i tyre erdhi pas dyshimeve për drogë në një nga kontejnerët. Sipas informacioneve, një kontejner bananesh rezulton i hapur dhe prej tij mungojnë disa arka.

Hapja e kontejnerit është bërë para se të kalonte në filtrin e policisë dhe skanerit.

Policia dyshon se brenda kontejnerit mund të ketë pasur lëndë narkotike.

Aktualisht po analizohen pamjet e kamerave të sigurisë për të parë se kush ka ndërhyrë në mjet.

Pas