Bota

Dyfishohen rastet dhe viktimat në Itali


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:36 - 05/08/20 |
Opi Nion

Shifrat rriten sërish në Itali. Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë në 24 orët e fundit u regjistruan 384 raste të reja (një ditë më parë ishin shënuar 190),  në 56.451 tampona të kryer.

Gjithashtu edhe numri i viktimave është dyfishuar në 10, krahasuar me të martën që u shënuan vetëm 5 humbje jete. Në Itali  35,181 persona kanë humbur jetën, që nga nisja e pandemisë./Opinion.al

Pas