Rajoni

Dy të vdekur dhe 2707 raste të reja nga Covid-19 në 24 orët e fundit në Kosovë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:52 - 25/01/22 |
Opi Nion

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka informuar se në 24 orët e fundit janë kryer 11 144 testime nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me Covid-19 2 707 qytetarë.

Ndërsa raportohet se në ditën e fundit janë shëruar 556 pacientë, aktualisht në Kosovë janë aktivë me Covid-19 21,668 raste.

Në 24 orët e fundit e kanë humbur betejën me koronavirusin 2 pacientë.

Ministria informon se prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë injektuar 1.754.334 doza vaksinë anti-Covid./Opinion.al

Pas