Aktualitet

Dy lëkundje tërmeti “zgjojnë” Durrësin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:06 - 24/02/21 |
Doriana Çepunaj

Dy lëkundje të lehta sizmike 3.2 dhe 3.5 ballë Rihter janë regjistruar në zonën e Durrësit, në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme.

Tërmeti i parë, ai me magnitudë 3.2 Rihter u regjistrua rreth orës 04:00, ndërsa i dyti 30 minuta më vonë.

Sipas faqes europiane për tërmetet, epiqendra e tërmetit ishte në det, 24 km larg nga qyteti i Durrësit./Opinion.al

Pas