Kronikë

Durrës/ Sekuestrohen dhjetra doza kanabisiBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:19 - 20/12/22 |
Opi Nion

Janë sekuestruar dhjetra doza kanabisi në Durrës gjatë një aksioni të policisë të koduar “Dozat”, ku u arrestua një 21-vjeçar dhe u procedua në gjendje të lirë një tjetër.

Uniformat blu ndaluan një automjet që drejtohej nga 21-vjeçari me iniciale R.L. dhe ku pasagjer ishte 21-vjeçari tjetër me iniciale F.L.

Gjatë kontrolleve në makinën dhe shtëpinë e 21-vjeçarit R.L., u gjetën dhe sekuestruan dhjetëra doza lënde të dyshuar narkotike kanabis.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

Pas