Kronikë

Durrës/ Arrestohen 3 shoferë dhe pezullohen 20 leje drejtimiBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:13 - 01/07/22 |
Opi Nion

Policia Rrugore e Durrësit ka vënë në pranga tre shoferë dhe ka pezulluar 20 leje drejtimi, nga të cilat 6 për drejtim të automjetit në gjendje të dehur dhe 14 të tjerë për drejtim të automjetit tej normave të lejuara të shpejtësisë.

Gjithashtu, Shërbimet e Policisë Rrugore kanë vendosur 1513 masa administrative,për shkeljet si më poshtë:

203 masa administrative, për parakalim të gabuar;

47 masa administrative, për përdorim të aparatit celular gjatë drejtimit të mjetit;

78 masa administrative, për mospërdorim të rripit të sigurimit;

431 masa administrative, për qarkullim me shpejtësi mbi normën e lejuar;

236 masa administrative, për ndalim/pushim të mjetit në kundërshtim me sinjalistikën rrugore;

7 masa administrative, për mungesë të siguracionit të mjetit;

14 masa administrative, për mosvendosje të kaskës mbrojtëse, si dhe

497 masa administrative, për shkelje të rregullave të tjera të Kodit Rrugor.

Këto arrestime dhe pezullime vijnë si pasojë e një vëzhgimi një javor nga policia e Durrësit në bashkëpunim dhe me qytetarët, të cilët ka denoncuar rastet e shkeljes.

Pas