InstaBIZ

Dua Lipa nuk di të ndalet, triumfon në “Brit Awards 2021”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:52 - 12/05/21 |
Opi Nion

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Dua Lipa nuk di të ndalet në sukseset e arritura.

Ajo ka triumfuar edhe në “Brit Awards 2021”, në ceremoninë e parë të zhvilluar që nga nisja e pandemisë së Covid në fillim të vitit të kaluar.

Kujtojmë që Dua Lipa arriti të merrte dy çmime të rëndësishme për albumin e saj më të fundit “Future Nostalgia”,  “Albumi më i mirë”.

Dua të them faleminderit çdokujt, sepse ky album më ka mësuar shumë. Më ka dhënë shumë dashuri dhe miqësi dhe jam shumë mirënjohëse për të gjithë njerëzit që krijuan këtë album”, pas marrjes së çmimeve.

Fituesit e tjerë të mëdhenj janë J Hus, Harry Styles dhe Taylor Sëift. “Brit Aëards” u zhvilluar anë Londër në O2 Arena të Londrës, ku pati dhe mbi 4,000 persona si spektatorë që ishin pa maska dhe pa distance./Opinion.al

Pas