Kronikë

Drogë në makinë, arrestohet djali i Azem Hajdarit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:59 - 24/07/21 |
Opi Nion

Është arrestuar djali i Azem Hajdarit, vili mban të njëjtin emër si babai i tij. Hajdari u ndalua gjatë orëve të mbrëmjes në Elbasan, pasi policia gjatë kontrollit gjeti një 5 doza  cannabis sativa në makinë.

Policia njoftoi gjatë orëve të mbrëmjes së në makinë tip “Audi” ndodhej një miku i Azem Hajdarit, Ergi Gjumsi, 21 vjeç, banues në Tiranë si dhe një vajzë 19 vjeçe me banim në Lushnje, gjithashtu janë arrestuar.

Në cilësin e provës materiale u sekuestrua lënda narkotike, dy aparate celular dhe automjeti. Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme./ Opinion.al

Pas