Kronikë

Drejtonte makinën me vlerë 200 mijë euro, sekuestrohet “Lamborghini” në ElbasanBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:54 - 29/01/22 |
Opi Nion

Policia e Elbasanit ka sekuestruar një automjet lukzos tip “Lamborghini” me vlerë rreth 200 mijë euro.

Sekuestrimi i automjetit u bë në cilësinë e provës materiale bazuar në ligjin “Për parandalimin dhe goditjen e krimit të organizuar dhe trafikimit nëpërmjet masave parandaluese kundër pasurisë”.

Mësohet se automjeti drejtohej nga 36-vjeçari Arsim Lleshaj, ndaj të cilit ka nsiur hetimi pasuror./Opinion.al

Pas