Sport

Dortmund bën revolucion, jep 106 milionë për disa transferimeBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:10 - 29/04/16 |
b.f

Borussia Dortmund pritet të bëjë revolucion në skuadrën e parë.

Drejtuesit e Borussia Dortmundit janë gati që të shpenzojnë 106 milionë euro për transferimin e disa lojtarëve të rinj.

Ata kanë mbete nën hijen e Bayern Munichut në katër vitet e fundit dhe për këtë po planifikojnë të bëjnë revolucion, në mënyrë që të kthehen sërish në krye të futbollit gjerman.

Sipas Bild, Mario Gotze, Niklas Sule, Omar Toprak dhe Aleksander Dragovic janë dëshirat e para të trajnerit Thomas Tuchel.

Në listë po ashtu janë edhe lojtarët tjerë si Mahmoud Dahoud , Kevin Volland , Ricardo Rodriguez dhe Ousmane Dembele.

Në anën tjetër nga skuadra mund të largohen dy yjet e skuadrës, Mats Hummels dhe Aubameyang. /Express

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Pas