Aktualitet

Dorëhiqet kreu i degës së PD/ Ndihem i ofenduar nga vendimi i KryesisëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 01:10 - 03/05/16 |
b.f

Kreu i degës së Partisë Demokratike në Pogradec ka dhënë sot dorëheqjen.

Renato Peza thotë se dorëheqja e tij ka ardhur pasi nga Kryesia e PD u vendos për zhvillimin e zgjedhjeve në këtë degë.

“Ndihem i ofenduar dhe i poshtëruar nga vendimi i kryesisë. Ky nuk është standardi që unë prisja nga PD-ja. I dhamë mandatin kryetarit të bashkisë së Pogradecit”, tha Peza.

Sipas vendimit të dalë nga Kryesia e PD, kryetarët e 35 degëve të kësaj force politike dhe strukturave drejtuese të tyre do të përfshihen në procesin e rizgjedhjes së tyre.

Basha tha se do të shtohen edhe 14 degë të reja, duke çuar kështu numrin e degëve të PD-së në 67. Sipas këtij vendimi, krerët e degëve, do të detyrohen të rikandidojnë dhe pse nuk u ka mbaruar mandati.

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas