Politikë

Dorëheqja e Nikos Kotzias, reagon Bushati


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:49 - 17/10/18 |
b.f

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, të mërkurën, reagoi në lidhje me dorëheqjen e ministrit të Jashtëm grek, Nikos Kotzias.

Përmes një shënimi në Twitter, Bushati falenderon ish-kryediplomatin grek për kontributin që ka dhënë për çështjet që lidhen me Shqipërinë.

 “Ka pak gëzime në këtë profesion, por ato më të çmuara rrjedhin nga bashkëpunimi i vërtetë dhe një frymë kolegjialiteti. Faleminderit @NikosKotzias për përpjekjet tuaja në hapjen e përbashkët të një faqe të re të bashkëpunimit, besimit dhe marrëdhënieve të mira fqinjësore midis vendeve tona”.

 

Pas