Politikë

Dorëheqja e Bashës, Kryemadhi: Bashës i duhet një post politik për dosjet që…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:48 - 21/03/22 |
Opi Nion

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka folur lidhur me dorëheqjen e Lulzim Bashës nga drejtimi i PD. Gjatë një interviste televizive, Kryemadhi thotë se ishte e pritshme, teksa theksoi se ai tashmë nuk kishte as mbështetjen e deputetëve.

Ajo theksoi se Bashës i duhet patjetër një post politik për të mos vijuar procedurat për dosjet që sipas saj po hetohen nga drejtësia në Belgjik dhe SHBA.

Dorëheqja duhet parë në dy kensvështrime, e para çdo zvarritje e Bashës në krye të PD nuk e unifikonte PD. Vazhdoj të qendroj satoike që vota e lirë i jep zgjidhje situatës në të cilën gjendet PD. Nëse PD nuk do të jetë e plotë opozitarizmi do të jetë i vështirë. Nuk është ndonjë risi në jetën politke. E prisja sepse deputetë e PD, nuk po e mbështesnin  më. Rezulatiti i 6 marsit ishte shumë qesharak. Për interesa të tjera ekonomiko financiare ose shantazhime janë ato që e bëjnë Bashën që t’i duhet patjetër një post potik për të mos ecur nëpër proceduarat qoftë me çështjen belge qofte me atë Muzin në SHBA”, tha Kryemadhi./ Opinion.al

Pas