Kryesore

Dorëheqja e Bashës? Duma: Sa më shumë zvarritet situata, më shumë agravon


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:06 - 17/03/22 |
Opi Nion

Deputetja e Parisë Demokratike, Grida Duma në një prononcim për mediat ka folur lidhur me atë çfarë po ndodh në selinë blu dhe tërheqjen e kreut të partisë, Lulzim Bashën.

Duma u shpreh se i kishin dhënë edhe pak kohë Bashës për të reaguar, pasi ky i fundit kishte kërkuar më shumë kohë për të menduar.

Kujtojmë se ditën e djeshme deputetja e PD u shpreh nga Elbasani, se sot ishte afati i fundit i Bashës për t’u dorëhequr.

Sa më shumë të zvarritet kjo situatë, aq më shumë agravon ndjesitë. Besoj se do të ketë reflektim dhe zgjidhje. Besoj se ka një solidaritet me kohën që ka kërkuar. Ka njerëz që kanë bashkëpunuar dhe e shohin normale që të presin disa ditë. A ka kuptim të pritet? Të gjitha organet duhet të respektohet, duhet të tregohet kujdes nëse janë organet e votuara. Kemi ardhur në një situatë që duhet të kemi në krye të punëve njerëz që përfaqësojnë votën e organeve të partisë. Nuk është mirë që të zvarritet procesi”,-tha Duma./Opinion.al

Pas