Kronikë

Dogjën flamujt e Serbisë, gjykata lë të lirë dy të arrestuarit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:47 - 23/12/21 |
Opi Nion

Gjykata e Tiranës ka vendosur të lërë të lirë, dy protestuesit që u arrestuan të hënën.

Mësohet se gjykata ka vendosur masën e sigurisë “Detyrim paraqitje” për shtetasit Astrit Cara dhe Besnik Balani.

Të dy të sipërpërmendurit janë arrestuar gjatë protestës së thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha, për ardhjen e Aleksandar Vuçiçit në Tiranë.

Cara dhe Balani u akuzuan për djegien e 4 flamujve serb të hënën.

Ata u akuzuan për veprat penale të nxitjes së urrejtjes dhe përdhosjes të simboleve kombëtare./Opinion.al

Pas