Kronikë

Aksidenti i rëndë në Greqi, humb jetën 29-vjeçari nga Lezha


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:20 - 23/12/21 |
Opi Nion

Një 29-vjeçar shqiptar ka humbur jetën pas një aksidenti në Greqi.

Mësohet se i riu u përfshi në një aksident natën e kaluar, pak pas mesnatës. Viktima është identifikuar si  Enkeled Biba nga Lezha.

Aksidenti ndodhi në aksin Sisiou – Agiou Nikolaou, në kryqezimin e Milatou në Kretë.

Raportohet se i riu shqiptar humbi drejtimin e mjetit, dhe për pasojë ka dalë nga rruga duke u përmbysur.

Mësohet se është dashur ndërhyrja e forcave zjarrfikëse për nxjerrjen e trupit të 29-vjeçarit, i cili prej disa vitesh jetonte në Kretë.

Pas