Kronikë

Do të transportoheshin për në Durrës, sekuestrohen mijëra euro në Brindizi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:24 - 14/10/21 |
Opi Nion

Autoritetet italiane kanë sekuestruar shtatëdhjetë mijë euro të padeklaruar të cilat do të transportoheshin në Shqipëri nga porti i Brindizit.

Sipas informacioneve, shuma e parave  u zbuluan nga personeli nga Agjencia Doganore dhe Guardia di Finanza brenda një porte kurth në shkallët e hyrjes së një autobusi udhëtimi.

Sipas ligjit, shuma e padeklaruar në pikat kufitare është deri në 10 mijë euro.

Pas