Aktualitet

Do i kalonte kufirin ilegalisht 16 emigrantëve të huaj, pranga 72-vjeçarit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:56 - 22/01/20 |
xhu lia

Një 72-vjeçar ka rënë në prangat e policisë pasi transportonte persona për të kaluar kufirin në mënyrë të paligjshme .

Sipas policisë 72-vjeçari me iniciale B.H u arrestua në flagrancë teksa u përpoq t’i kalonte kufirin, kundrejt pagesës 16 persona, të cilët ishin të kombësive siriane dhe palestineze.

Ata kishin hyrë ilegalisht në qytetin e Korçës, përmes kufirit jeshil nga shteti grek dhe 72-vjeçari do ti transportonte në drejtim të Malit të Zi, me destinacion final një nga vendet e BE-së.

Mësohet se për çdo person 72-vjeçari me banim në Tiranë fitonte nga 450 deri në 1000 euro për secilin.

Materiale hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprimet e mëtejshme./Opinion.al/

Pas