Aktualitet

“Do çlirohet çdo hapësirë e zaptuar”, Çuçi publikon pamje nga Ksamili


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:05 - 07/06/21 |
Opi Nion

Teksa ka nisur këtë të hënë operacioni “Bregdeti ynë” për shembjen e ndërtimeve pa leje në bregdetin shqiptar, ministri i Brendshëm Bledi Çuçi ka publikuar pamje nga objektet që po shemben në zonën e Ksamilit.

Përmes një postimi në Facebook, Çuçi shkruan se ky aksion do të vazhdojë përgjatë gjithë vijës bregdetare për të çliruar çdo hapësirë të zaptuar dhe për vënë para përgjegjësisë shkelësit e ligjit.

“Ka nisur në Ksamil e Velipojë shembja e ndërtimeve pa leje. Operacioni “Bregdeti Ynë” do të vijojë përgjatë gjithë vijës bregdetare, për të çliruar çdo hapësirë të zaptuar dhe për të vënë para përgjegjësisë shkelësit e ligjit”, shkruan Çuçi./Opinion.al

Pas