Kronikë

“Djali po më dhunon e kërcënon”, ndërhyn policia në Gramsh, arrestohet 20-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:24 - 27/04/22 |
Opi Nion

Një 20-vjeçar ka rënë në prangat e policsë në Gramsh pasi ka dhunuar babain e tij. Por nuk ka mjaftuar me kaq i riu ka kanosur me mjet prerës të atin dhe i ka dëmtuar automjetin.

Ka qenë babai 45-vjeçari S. K., që ka telefonuar në sallën operative të Komisariatit të Policisë Gramsh dhe ka kërkuar ndihmën e Policisë, pasi i biri po ushtronte dhunë fizike ndaj tij dhe po e kanoste me mjet prerës.

Me marrjen e njoftimit, oficerët e Policisë kanë shkuar në adresën e dhënë në fshatin Crunjë, ku është bërë e mundur kapja dhe neutralizimi në kohë i autorit të dyshuar.

Në vijim të veprimeve është arrestuar në floagrancë S. K., 20 vjeç, i cili, gjithashtu ka dëmtuar xhamin e automjetit të babait dhe disa orendi shtëpiake.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme.

Pas