Aktualitet

Dita e 11 e grevës/ Naftëtarët mbyllin derën, situata rrezikon të rëndohet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:08 - 08/10/20 |
Al Do

Situata e naftëtarëve të Ballshit që ndodhen në grevë prej 11 ditësh rrezikon të rëndohet së tepërmi nëse nuk reagohet.

Pas mungesës së një përgjigjeje nga autoritetet, ata kanë vendosur sot të marrin një vendim ekstrem.

Naftëtarët kanë mbyllur derën e ambjenteve ku po zhvillojnë grevën dhe nuk do të lejojnë asnjë person që të futet brenda.

Duke parë neglizhencën e organeve të shtetit dhe kompanisë përgjegjëse janë shprehur se do të vetëflijohen për ta kuptuar se nga kjo grevë mund t’i nxjerrin vetëm me barelë.

Do të mbyllim derën kryesore dhe askush nuk do të futet brenda. Vetëm kur të na nxjerrin me barelë“, mësohet të kenë thënë naftëtarët./ Opinion.al

Pas