Kryesore

Distancohet nga politika/Kokalari: Nuk e braktis Berishën, do ketë surpriza


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:59 - 11/01/22 |
Opi Nion

Evi Kokalari njoftoi se do të distancohet nga politika në Shqipëri, për t’iu përkushtuar impenjimeve të lëna në SHBA.

Ky njoftim i saj u interpretua nga shumë persona si një “braktisje” e Berishës. Dhe për këtë arsye ajo ka reaguar sërish, ku përmes një postimi në rrjetet sociale ka sqaruar qëndrimin e saj.

Kokalari shkruan se vendimi i saj është keqkuptuar dhe se ajo nuk do ta braktisë Sali Berishën.

Sipas saj, mbështetja për Berishën është e pakushtëzuar që në orët e para të 19 Majit dhe e tillë do të mbetet deri në fund.

Kokalari thekson se ajo nuk është dorëzuar dhe se ne të ardhmen do të ketë plot surpriza.

Mos e keqkuptoni largimin tim si braktisje të mbështetjes time ndaj Sali Berishas. Ajo mbështetje ka qënë e pakushtëzuar që në orët e para në 19 Maj, dhe e tillë do të mbetet deri në fund.

Atyre që ju gënjen mëndja se jam dorëzuar, dua t’ju them që nuk më keni njohur mirë këto muajt’ e fundit. Më vjen keq t’ju zhgënjej, por e ardhmja do ketë surpriza plot”-shkruan Kokalari./Opinion.al

Pas