Kronikë

Dhunuan kancelarin e Gjykatës së Elbasanit, kapet një prej autorëve të dyshuar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:04 - 17/04/22 |
Opi Nion

Policia e Elbasanit ka identifikuar njërin prej autorëve të dyshuar të sulmit ndaj kancelarit të Gjykatës së Elbasanit, Ledio Sulkuqi.

Sipas uniformave blu, një nga autorët e dyshuar është shtetasi Usama Gashi 24 vjeç.

Kujtojmë se ngjarja ndodhi më 10 prill, ku Ledio Sulkuqi u godit disa herë me levë sapo doli nga një lokal pranë Drejtorisë së Policisë Elbasan.

Ndërsa grupi hetimor është ende duke punuar për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të përfshirë në ngjarje.

Në lidhje me ngjarje e ndodhur më datë 10.04.2022, ku bëhet fjalë për goditjen me sende të forta të shtetasi L. S., 51 vjeç, ju bëjmë me dije se është identifikuar njëri prej  bashkëpunëtorëve të dyshuar të ngjarjes është shtetasi U. G., 24 vjeç, banues në Elbasan.

Grupi hetimor në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Elbasan, po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e shtetasve të tjerë të përfshirë në ngjarje”,-njofton policia./Opinion.al

Pas