Sport

Dhunoi gjyqtarin, përjashtohet përgjithmonë basketbollisti i Tiranës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:04 - 25/11/19 |
Opi Nion

Basketbollisti i Tiranës, Bruno Daliu i cili dhunoi në pallatin e sportit “Ramazan Njala” të qytetit të Durrësit, gjyqtarin, Jurgen Muho, është përjashtuar përjetë nga sporti.

Ky vendim është marrë nga Federata Shqiptare e Basketbollit, ndërkohë, përveç dënimi nga Komisioni i Disiplinës, basketbollisti rrezikon të dënohet edhe me burg.

Daliu gjatë ndeshjes Teuta-Tirana, nuk ishte dakord me një vendim të gjyqtarit dhe humbi toruan duke goditur me grushte Muhon.

Pas goditjeve, gjyqtari përfundoi i gjakosur në tokë, është dashur ndërhyrja e lojatërve të tjerë që të normalizohej situata. Pas dhunës së ushtruar ndaj gjyqtarit, basketbollisti 34-vjeçar ka përfunduar në prangat e policisë së Durrësit./ Opinion.al

Pas