Kronikë

Dhuna ndaj kancelarit të Gjykatës së Elbasanit, policia: U godit me në kokë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:53 - 11/04/22 |
Opi Nion

Policia ka dhënë informacion zyrtar lidhur me ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e djeshme, ku u dhunua me sende të forta Kancelari i Gjykatës së Elbasanit, Ledio Sulkuqi.

Policia thotë se 51-vjeçari është goditur me sende të forta në kokë dhe ndodhet në Spitalin Rajonal Elbasan jashtë rrezikut për jetën. Autoritetet po punojnë për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

“Më datë 10.04.2022, rreth orës  22:30, në lagjen “Aqif Pasha”, Elbasan,  në rrethana ende të paqarta, është goditur me sende të forta në kokë shtetasi Ledio Sulkuqi, 51 vjeç,  i cili ndodhet në Spitalin  Rajonal Elbasan, nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve”, njofton policia./Opinion.al

Pas