Sport

Dhuna ndaj arbitrit në Durrës, pranga basketbollistit të Tiranës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:27 - 24/11/19 |
xhu lia

Basketbollisti i skuadrës së Tiranës Bruno Daliu ka rënë në prangat e policisë një ditë pas dhunës në takimin Teuta-Tirana që u zhvillua për kampionatin e basketbollit.

34-vjeçari Bruno Daliu është arrestuar për akuzën “Goditja e sportistit,trajnerit, arbitrit e ndërmjetësit sportiv”.

Sipas policisë basketbollisti 34-vjeçar gjatë ndeshjes mes skuadrave të Teutës dhe Tiranës të zhvilluar në pallatin e sportit “Ramazan Njala”, ka goditur me grushta gjyqtarin e ndeshjes, 26-vjeçarin Jurgen Muho.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme./Opinion.al/

 

Pas