Aktualitet

Dha dorëheqjen nga funksionet në PD, Gjekmarkaj bashkohet me Nokën dhe Palokën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:25 - 10/03/22 |
Opi Nion

Pasi dha dorëheqjen nga të gjitha funksionet në PD pas humbjes së zgjedhjeve të 6 marsit, Agron Gjekmarkaj është fotografuar sot në kafene me dy anëtarët e Komisionit të Rithemelimit, Flamur Noka dhe Edi Paloka.

Menjëherë pas daljes së rezultatit të zgjedhjeve lokale të 6 Marsit, Gjekmarkaj dha dorëheqjen nga funksionet politike brenda Partisë Demokratike, ku mbante edhe postin e nënkryetarit.

Ai tha se duhet ngritur një komision që të dërgojë PD-në në zgjedhje për të mirën e demokratëve, pasi sipas tij vetëm gara mund të nxjerrë një lider.

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi para parlamentit se ka komunikime me deputetë të cilët i kanë kërkuar Lulzim Bashës largimin nga drejtimi i PD.

Pas