Kronikë

Detaje/Vrasja në Shkodër, autori; S’e durova më, ma kishte sjellë te hunda


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:53 - 29/05/21 |
Opi Nion

Detaje të reja janë zbardhur  nga ngjarja e rëndë ndodhur mesnatën e djeshme në Shkodër, ku për pasojë mbeti i vdekur 25-vjeçari Emiljano Ndou.

Sipas Neës24 autori i dyshuar Mark Kodra sipas burimeve e ka qëlluar viktimën me automatik kallashnikov pasi pretendon se 25-vjeçari kishte kohë që e mundonte duke i sjellë probleme.

“Nuk e durova më. Ma kishte sjellë te hunda”, ka deklaruar autori në momentin e arrestimit nga policia e Shkodrës. Në fjalët e para autori ka deklaruar se viktima para se ta vriste i ka kaluar me një motor përpara shtëpisë duke bërë shumë zhurmë.

Ndër të tjera 47-vjeçari ka treguar se në atë moment ka marrë armën automatik kallashnikov dhe ka dalë nga banesa si dhe ka qëlluar në drejtim të Emiljano Ndout duke e lënë të vdekur në vend. Sipas burimeve dyshohet se më përpara viktima ka ngacmuar vajzat e shtetasit Mark Ndou dhe se palët edhe më herët kanë debatuar për këtë çështje.

Bëhet me dije gjithashtu se autori ka qëndruar në shtëpi pas vrasjes teksa nuk ka tentuar të fshihet apo t’i bëjë rezistencë policisë./Opinion.al

Pas