Kronikë

Detaje/ Klinton Pira vrau të dashurën dhe më pas veten, shkak dyshohet xhelozia


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:15 - 03/10/21 |
Opi Nion

Janë zbardhur të tjera detaje na ngjarje e ndodhur ditën e djeshme në Tiranë, ku 26-vjeçari nga Dibra, Kliton Pira, vrau me thikë të dashurën e tij ganeze, me pasaportë franceze, 31-vjeçaren Jawsackie Jaboah, dhe më pas u hodh nga kati i tetë i pallatit.

Bëhet me dije se Kliton Pira ishte njohur në internet me 31-vjeçaren ganeze, ndërsa prej vitesh ai jetonte në Tiranë, në zonën e Laprakës. Më herët, 26-vjeçari kishte jetuar në Angli për disa vite si emigrantë i paligjshëm.

Nga verifikimet e kryera deri më tani, dyshohet se shkaku i konfliktit mes Jawsackie Jaboah dhe 26-vjeçarit është bërë xhelozi. Dy të rinjtë ishte konfliktuar në bisedat online e për këtë arsye 31-vjeçarja erdhi ditën e djeshme në Shqipërim, por vetëm pas disa orësh në  vendin tonë Kliton Pira e vrau me thikë dhe më pas i dha fund jetës duke u hedhur nga lartësia e banesës që kishte marrë me qira./Opinion.al

Pas