Rajoni

Bashkëshorti vret me armë zjarri 19-vjeçaren shqiptare në Mal të Zi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:58 - 03/10/21 |
Opi Nion

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tuzi  ne Mal të Zi. 19-vjeçarja shqiptare Sheila Bakija është vrarë me armë zjarri nga bashkëshorti i saj, ndërsa nga të shtënat është vrarë gjyshja dhe është plagosur rëndë dhe babai i vajzës.

Mediat raportojnë se autori Ilir Gjokaj, i cili është larguar menjëherë nga vendi i krimit dhe ndodhet ende në kërkim nga policia.

Mësohet se 19-vjeçarja e kishte denoncuar në muajin gusht partnerin e saj për dhunë, por ai nuk u dënua, pasi Prokuroria e Podgoricës u shpreh se në këtë rast nuk kishte vepër penale.

Pas