Aktualitet

Dështon sërish seanca gjyqësore ndaj ish-krybashkiakut të Vorës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:27 - 04/06/20 |
el ida

Dështon sërish seanca gjyqësore ndaj ish-kreut të Bashkisë së Vorës, Agim Kajmaku pasi Gjykata e Tiranës e shtyu atë për në 10 qershor.

Edhe në datën e parë të caktuar, 1 qershor, seanca dështoi pasi nuk u paraqit avokati mbrojtës i Kajmakut.

Kësa here, shkak i shtyrjes ishte mosparaqitja e avokatit mbrojtës të tre te bashkëpandehurave të Kajmakut, Merita Shytko, Irma Bylyku e Mirjeta Mema.

Ish-Kryebashkiaku po gjykohet në mungesë për akuzat e “falsifikimit të formularëve”, “falsifikimit të dokumenteve” dhe “kryerje e funksionit pas dhënies fund të tij”.

Ai ndodhet në arrati që prej 12 nëntorit 2019, kohë kur gjykata caktoi për të një masë sigurie “arrest në burg” në mungesë./Opinion.al

Pas