Aktualitet

Dënimi me burg, Avokati i Tahirit kërkon dy paketa cigare për ish-ministrinBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:54 - 04/02/22 |
Opi Nion

Pas vendimit me 3 vite e 4 muaj burg, Saimir Tahirit i janë vënë prangat dhe është dërguar në Drejtorinë e Policisë.

Avokati i ish-ministrit tha se ky vendim është i padrejtë ndërsa ka theksuar që do të bëhet rekurs në Gjykatën e Lartë.

 “Sot Tahiri siç e patë kishte mundësinë të mos vinte. Por ai insistoi. Sot do shkojë në drejtorinë e policisë dhe më pas ai do sistemohet. Për rekursin presim vendimin e arsyetuar. Do përgatisim edhe argumentet.” tha Maks Haxhia.

Ndërkohë Maks Haxhia pas dhënies së vendimit ka kërkuar edhe dy paketa cigare për klientin e tij.

“Për Saimirin kërkova dy paketa cigare” tha Maks Haxhia./ Opinion.al

Pas