Aktualitet

Dënimi i Dritan Dajtit, reagon Ambasadori i BE


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:18 - 10/02/19 |
b.f

 

Ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Soreca ka reaguar lidhur me vendimin e Gjykatës së Apelit për të dënuar me 25 vite burg, Dritan Dajtin, të akuzuar për vrasjen e katër policëve.

Në postimin e tij në tuiter, Soreca kërkon vlerësim urgjent të vendimit, ndërsa shkruan se reforma në drejtësi është e pakthyeshme.

“Vendimi i Gjykatës së Apelit për reduktimin e dënimit të të të pandehurit që u dënua për vrasjen e 4 policëve, kërkon vlerësim urgjent nga KLGJ dhe Prokurori i Përgjithshëm. Reforma në drejtësi është e pakthyeshme dhe do të prekë  të gjitha nivelet e gjyqësorit”, shkruan Ambasadori. /M.B

Pas