Aktualitet

Dëmet nga tërmeti, miratohet shembja e 7 pallateve në Kurbin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:54 - 11/12/19 |
Opi Nion

Shqipëria po kalon ditët të vështira që pas goditjes së tërmetit të 26 nëntorit, i cili la pas dhjetëra viktima, qindra të plagosur dhe dëme të shumta materiale në disa qarqe të vendit.

Ndërkohë, mësohet se Këshilli Bashkiak i Kurbinit ka miratuar shembjen e 7 pallateve që u dëmtuan nga tërmeti 6.4 ballë.

Pallatet u verifikuan nga  specialistët, të cilët kanë arritur në përfundimin se janë pabanueshëm dhe të pariparueshëm.

Bazuar në akt-konstatimet e hartuara dhe miratuara nga Instituti i Ndërtimit është vendosur shembja për pallatet nr. 125, 126, 127, 129, 130, 131 dhe 133 ne Lagjen nr. 4 në Laç./ Opinion.al

Pas