Bota

Deklarata e politikanit rus: Putini do të vritet në tetor



Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:05 - 11/01/23 |
Opi Nion

Politikani i opozitës ruse, Ilya Ponomarev është shprehur se Vladimir Putin do të vritet nga njerëz të brendshëm të Kremlinit deri në muajin tetor.

Ponomarev beson se zbehja e mbështetjes dhe frikës mbi një gjyq të mundshëm për krime lufte mund të nënkuptojë që presidenti do të vritet këtë vit nga rrethi i tij i ngushtë.

“Fuqia e Putinit qëndron në pozicionin e tij si një mashkull alfa, si një person që është i pathyeshëm. 2022 ishte viti kur ky pozicion filloi të zbehej. Parashikimi im mbetet ende se ai nuk do ta shohë ditëlindjen e tij të ardhshme. Ëndrra ime personale është padyshim ta shoh atë në Hagë, por nuk mendoj se do t’ia dalë. Ata rreth tij nuk do ta lejojnë të shkojë në Hagë, sepse dëshmia e tij mund të jetë shumë e dëmshme për ta. Ai do të vritet”– shprehet ai./Opinion.al

Pas