Aktualitet

Dëborë dhe stuhi, disa qytete në vend pa energji elektrike


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:28 - 22/03/21 |
Opi Nion

Moti i keq ka përfshirë një pjesë të madhe të vendit tonë. Duket se kemi dimër në pranverë pasi reshjet e dëborës janë prezente dhe stuhitë kanë shkaktuar probleme të shumta.

Përveç bllokimit të rrugëve, shumë zona kanë mbetur dhe pa energji elektrike. OSHEE bën me dije sa ka avari në linjen 110kV të OST. Po ashtu sqarohet se është stakuar dhe linja 110 kv Bulqizë-Peshkopi për shkak se ka pasur probleme nga dëbora.

Pa tension kanë ngelur edhe stacioni në Kukës, Kalimash, Kalimash Tunel, Krumë, Shupenzë, Peshkopi. Sakaq, kanë mbetur pa energji qyteti i Kukësit me rrethinat, Krumeëme rrethinat, Kalimash, Vojnik, Shupenze, Peshkopi dhe rrethinat./Opinion.al

Pas