Aktualitet

Dëbimi i Djokovic, Braçe: Po VIP-at shqiptarë? Këtu janë mbi ligjin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:59 - 16/01/22 |
Opi Nion

Pas lajmit të dëbimit të tenistit serb, Novak Djokovic, ka reaguar deputeti i PS, Erion Braçe.

Në një status në rrjetet sociale, ai shkruan se Djokovic është kthyer në Serbi pasi ligji në Australi nuk njeh vipllëkun.

Po ashtu, Braçe krahason rastin e Djokovic, që është një prej sportistëve më të njohur në Serbi dhe botë, me VIP-at shqiptarë. Ai thotë se në vendin tonë vipat i bëjnë vetë rregullat.

Postimi i plotë

VIP-i PA #VAKSINE

KTHEHET NE SERBI!

SEPSE LIGJI NUK E NJEH VIPLLEKUN!

Numri 1 i #tenisit ne bote dhe HERO KOMBETAR NE SERBI-nga keta qe ai vend i shpall çdo muaj, ishte i pa vaksinuar,

per pasoje ne kundershtim me ligjin e rregullat ne AUSTRALI!

Pike dhe kaq!

Po ketu?

Ketu VIPLLEKU eshte pertej ligjit, rregullave; ketu VIPI-VIPAT I BEJNE VETE RREGULLAT E SEMUNDJES;

Lexojne aq shume sa plasin dhe e vendosin vete, individualisht si VIP apo ne grup si VIPA, se si perballen me semundjen:

NUK KA RENDESI NE JANE KENGETARE, AKTORE, GASTORE, PRESENTATORE APO POLITIKANE, NUK KA RENDESI QE JANE NE FESTA APO PROTESTA, ATA JANE VIPA DHE JANE MBI LIGJIN E RREGULLAT!

Aaaa po, rendesi ka qe ata i thone popullit:

PER JU KA RREGULLA TE TJERA!

Dhe pasoja:

TE PREMTE- 2 179 te infektuar dhe

7 te vdekur;

TE SHTUNE- 2 163 te infektuar dhe

3 te vdekur.

DHE NUK KA MBARUAR;

Te infektuarit e sotem jane ata te festave te ndaluara e mitingjeve te lejuara te fundvitit;

Tani prisni valen e festave, mitingjeve e ptotestave te kesaj jave!

 

Pas