Kryesore

Debati për listat e koalicionet, Kim: I kujtojmë Ramës dhe Bashës…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:51 - 24/09/20 |
Opi Nion

Pas debateve të forta ku janë përfshirë palët politke për hapjen e listave dhe koalicioneve, ka reaguar ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim.

Ambasadorja i ka rikujtuar kryeministrit Edi Rama dhe kreut të PD, Lulzim Basha, marrëveshjen e 5 qershorit, duke thënë se çdo propozim duhet të jetë në mirëbesim.

I kujtojmë Kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit Lulzim Basha, si dhe drejtuesve të tjerë për të gjithë premtimet e bëra në lidhje me 6/5 dhe çdo masë përtej 6/5. Angazhimi, propozimet dhe kundër-propozimet duhet të jenë me mirëbesim. Shtetet e Bashkuara do t’ju mbështesin gjithmonë, por ju, udhëheqësit e Shqipërisë, jeni pala përgjegjëse”, -shprehet Kim./ Opinion.al

Pas