-U tha në Opinion

Debati/ Aliaj: S’paguhem për t’i lëpirë b*thën. Vasili: Gjuhë rrugaçi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:20 - 16/02/21 |
Opi Nion

Artisti Robert Aliaj dhe aktori Laert Vasili janë përfshirë në një debat të ashpër në emisionin “Opinion”, teksa flisin në lidhje nëse qytetarët duhet të votojnë pa ndikim.

Ka qenë Aliaj ai i cili akuzoi Vasilin se i shërben politikës, ndërsa ky i fundit i ka përmendur pagat që ai merr në programet televizive.

Pjesë nga Debati

Aliaj: Estrada është modernizuar. Nuk ka më humrosita, ia morën.

Vasili: Estrad është ajo që bën ti nëpër juri të ndryshme ku paguhesh me çeqe shumë të larta dhe iu jep mend shqiptarëve.

Alsiaj: Paguhem dhe them çfarë dua unë. Unë s’paguhem për politike dhe për ti lëpirë bythën miletit/. Paguhem për të ndërgjegjësuar njerëzit.

Vasili: Nuk mund të vazhdohet kështu, kjo është gjuhë prej rrugaçi.

Pas