Aktualitet

Debate në mbledhjen e parë/ Grupi parlamentar i PD mblidhet sërish sot


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:42 - 31/03/22 |
Opi Nion

Grupi parlamantar i Partisë Demokratike do të mblidhet sërish sot, për të dytën herë brenda ditës.Burime për Opinion.al bëjnë me dije se mbledhja do të zhvillohet pas përfundimit të seancës plenare.

Mbledhja e parë u mbajt rreth orës 9 të mëngjesit të ditës së sotme, dhe u shoqërua me debate që në nisje.

Alibeaj i tha Berishës se prezenca e tij është një sinjal i brishtë për demokracinë, duke theksuar gjithshatu se ai ëshët i përjshtuar nga Grupi Parlamentar.

Alibeaj: Prezenca juaj në këtë sallë është një sinjal i brishtë për demokracinë e brendshme në parti. Z.Berisha me prezencën tuaj ju po zhvlerësoni vendimet e organeve të kësaj partie. Ju jeni i përjashtuar nga grupi parlamentar dhe çdo forum.

Berisha: Z.Alibeaj më vjen keq për këtë qëndrim, pasi jua kam thënë edhe pak ditë më parë dhe po jua përsëris, unë ju respektoj si kryetar grupi, por çdo organ vendimarrës në këtë parti ka qenë ilegjitime pas 11 dhjetorit. I vetmi organ që merr vendime është Komisioni i Rithemelimit.

Pas