Aktualitet

Debate/ Berisha-Alibeajt: Je i përzgjedhuri i Ballës. Kreu i grupit: Peng je ti


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:54 - 21/04/22 |
Opi Nion

Është shoqëruar me debate të ashpra mbledhja e grupit parlamentar të PD-së.

Akuza të ndërsjellta ka patur mes kreut të grupit Parlamentar të PD Enkelejd Alibeaj dhe ish-kryeministrit Sali Berisha.

Ky i fundit i është drejtuar Alibeajt duke i thënë se është i zgjedhur i Taulant Ballës dhe se as Rama nuk e përfill. Nga ana tjetër Alibeaj i është përgjigjur duke thënë se Berisha është peng.

Berisha – Alibeajt: Je i perzgjedhur i Taulant Balles dhe nuk je i perzgjedhur nga Grupi Parlamentar. Edhe Rama s’te perfill. Te mbajne peng. Nuk ke mandat sepse je i zgjedhur i Taulant Balles.

Alibeaj-Berishes: Peng je ti.

Noka -Alibeajt: Mos i fol ashtu…

Alibeaj: Me fyerje personale mos te vazhdoje.

Berisha – Aliabeaj: Ai qe ndjehet opozitar i vertete nuk mund te imagjinoje kurre te marre pjese ne nje proces mafioz te zarfeve sekrete./Opinion.al

Pas