Aktualitet

Debat në PD/ Noka: Ke hedhur tritolin, Basha: Do kem aksion, por jo tani


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:30 - 25/09/21 |
Opi Nion

Është shoqëruar sërish me debate mbledhja e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike.

Njësoj si herën e kaluar ka qenë deputeti i PD, deputeti Flamur Noka, i cili është përplasur me kryedemokratin Lulzim Basha.

Noka e ka akuzuar Bashën se ka përçarë PD me largimin e Berishës madje i është drejtuar duke thënë “ke hedhur tritolin”, me këtë vendim.

Debati mes Nokës dhe Bashës:

Noka: Deri ne zgjedhjen e kryesisë e kishe kauzën politike “masakrën zgjedhore”, dhe pas zgjedhjes se kryesisë, ti e ktheve ne thërrime çështjen e masakrës zgjedhore.
Basha: S’është e vërtete. Unë e kam deklaruar dhe kam folur për masakrën ne çdo dalje timen. Ju duhet te merrni informacion pranë prokurorive dhe te interesoheni për masakrën zgjedhore te 25 prillit, ashtu siç u be me Vaun e Dejes.
Noka: Ti duhet te dalësh ne terren, për t’iu shpjeguar demokrateve vendimin qe more për përjashtimin e Berishës, se ke përçare demokratet.
Basha: Unë do dal, do kem aksion, por jo tani. Do t’i sqaroj demokratet, por pa i hedhur benzine zjarrit.
Noka: Ti i ke hedh tritolin.

Pas